Ak chcete odradiť potenciálnych zlodejov, uistite sa, že váš domov vyzerá ako obývaný aj keď ste odcestovaní. Štatistiky ukazujú, že vlámania majú tendenciu stúpať v letných mesiacoch, počas dovolenkovej sezóny. Zlodeji dobre vedia, že najlepší čas na krádeže je práve v tomto období, keď je váš dom prázdny.

Tu je niekoľko krokov, ktoré môžete podniknúť na zvýšenie zabezpečenia nehnuteľnosti ešte predtým, ako vyrazíte na dovolenku.

Povedzte susedom o svojich cestovateľských plánoch. Požiadajte ich, aby vám pomohli dohliadať na váš majetok a upozornili vás na akúkoľvek podozrivú aktivitu.

• Zamknite všetky okná a dvere.
Nezabudnite na dvere vedúce do garáže alebo na okná na druhom poschodí.

• Zastavte doručovanie pošty a letákov.
Ak idete preč na dlhšie, poproste suseda aby vám z poštovej schránky pravidelne vyberal poštu a reklamné letáky lebo preplnená schránka je znakom toho, že nikto nie je doma.

• Najmite si niekoho, kto vám pomôže s prácou okolo domu.
Napríklad aj zarastený trávnik môže byť pre zlodeja znamením, že nikto nie je dlhšie doma.

• Nezverejňujte svoje cestovateľské plány na sociálnych sieťach.
Ak váš príspevok zbadá zlodej, môže sa váš domov ľahko zmeniť na zaujímavý cieľ.

Nie každý má však suseda ktorému plne dôveruje a môže sa naňho 100% spoľahnúť. V takom prípade vám ponúkame viacero možností na zabezpečenie majetku počas vašej dlhodobej neprítomnosti. Kontaktujte nás a dohodnite si s nami konzultáciu, na ktorej vám ponúkneme viacero možností.


Článok napísal: Administrátor | dňa 10.01.2022Čo o nás povedali ?

Pozrite si zopár referencií od našich klientov.

Súkromný detektív - Bratislava